Vorai

Jūsų namų ir šeimos apsauga nuo vorų

Kaip išspręsti vorų keliamas problemas?

Vorai retai kanda žmonėms, tačiau jie gali ypač varginti namuose. Juos traukia šiltos, tamsios vietos, pavyzdžiui, plyšiai, kampai, oro ventiliacijos angos ir namo karnizai. Kitos rūšys labiau mėgsta būti lauke, ausdamos voratinklius daržinėje, sode ar prie lauko žibintų. Dauguma vorų vargina pirmiausia dėl voratinklių.

Vorai

?iltnaminis storapilvis voras paveiksl?lis

Visame pasaulyje yra daugiau kaip 35 tūkst. vorų rūšių. Vorų būna visokiausių spalvų ir dydžių, tačiau visus juos lengva atpažinti iš 8 kojų. Vorai dažnai yra naudingi, nes minta daugeliu vabzdžių, kurie yra kenkėjai.

Dažniausiai namuose sutinkamos vorų rūšys:

  • Naminis kampavoris – dažniausiai namuose sutinkamas voras
  • Ilgakojis virpūnėlis – turi labai ilgas, plonas kojas; sutrikdytas voratinklyje, greitai krato kūną
  • Plėšriavoriai – dideli, „plaukuoti“ ir dažnai klaidingai laikomi tarantulais; jų kojų plotis iki 3 colių
  • Maišavoriai – dažnai blyškiai geltonos, pilkos arba žalios spalvos, tikėtina, jog dažniausiai kanda namuose

Kaip apsisaugoti nuo vorų?

Image of Tarantula

Vorai dažniausiai atkeliauja į namus rudenį, ieškodami šiltos vietos, kur galėtų peržiemoti. Galite išvengti vorų ir naikinti juos namuose keliais būdais:

  • reguliariai siurbkite
  • pašalinkite matomus voratinklius
  • užtaisykite plyšius sienose ir po durimis, kad vorai neįlįstų
  • pašalinkite netoli namų esančias slėptuves, pavyzdžiui, malkų ir komposto krūvas
  • naudokite apšvietimą, mažiau traukiantį vabzdžius, kuriais minta vorai

Kaip išnaikinti vorus?

Nors daugelis namų savininkų bando savarankiškai naikinti vorus, tačiau dažnai norimo rezultato nesulaukia. Kai mažos problemos virsta didelėmis, tada daugelis kreipiasi į kenkėjų kontrolės ekspertus.

UAB „Dezinfa“ ekspertai – kvalifikuoti, patyrę savo srities žinovai – diplomuoti ir licencijuoti darbuotojai, kurie dalyvauja reguliariose mokymo programose. Jie žino kiekvienos vorų rūšies biologiją ir įpročius. Šias žinias pritaiko rengdami kontrolės ir naikinimo programas Jūsų namams. Jie gerbia Jus, Jūsų namus, šeimą ir laiką.

UAB „Dezinfa“ didžiuojasi greitu ir operatyviu aptarnavimu kiekvieną dieną. Visi vizitai numatomi Jums patogiu laiku. Jeigu norite sužinoti daugiau arba norite susitarti dėl UAB „Dezinfa“ eksperto vizito, skambinkite nemokamu numeriu (8 800) 70000.