Kenkėjus ne tik naikins, bet ir siūlys paragauti

Kenkėjų kontrolės ekspertai priėmė sprendimą nuo šiol ne tik naikinti skruzdėles, tarakonus ir kt., bet ir gaminti iš jų skaniausius patiekalus, kurių bus galima paragauti balandžio 3-5 dienomis Kaune. Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ atveria kelias dienas veiksiantį vabzdžių restorano „Pestaurant“ duris, kur bus galima nemokamai paskanauti svirplių, skruzdėlių ir kitų gardumynų.

Šokoladu aplietų skruzdėlių, aštraus skonio sumuštinių su balandžiais, skrudintų svirplių jau ragavo londoniečiai. Prieš metus atšventusi 85 metų jubiliejų tarptautinė kenkėjų kontrolės įmonių grupė „Rentokil“, kuriai priklauso ,,Dezinfa“, šį projektą tęsia ir suteikia galimybę pasigardžiuoti vabzdžiais drąsiems lietuviams.

„Balandžio 3-5 dienomis parodos „Agrobalt“ metu lauksime lankytojų, įveiksiančių savo baimes ir išdrįsiančių paragauti lervų, svirplių ir kitų vabzdžių. Gardumynais vaišinsime nemokamai. Londone šis projektas sulaukė didelio susidomėjimo, daugeliui paliko neišdildomą įspūdį, tad nusprendėme paįvairinti ir lietuvių mitybos racioną“, - pasakoja UAB „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė.

Meniu skamba gal ir nepatraukliai, tačiau nustatyta, jog degustuojami vabzdžiai turi daug žmogaus organizmui reikalingų medžiagų: baltymų, geležies, cinko, kalcio ir naudingų riebalų. Valgomųjų vabzdžių naudą patvirtino įvairios tarptautinės organizacijos.

Kenkėjų restoranas veiks balandžio 3-5 dienomis nuo 10 iki 18 val. Kaune, Žalgirio arenoje, parodos „Agrobalt“ metu.