Vabzdžių degustacija. Ar išdrįsi?

Balandžio 3-5 dienomis Kaune, Žalgirio arenoje, parodos „Agrobalt“ metu duris praveria vabzdžių restoranas „Pestaurant“. Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ kviečia įveikti savo baimes ir paragauti daugybę maistinių medžiagų turinčių vabzdžių: skruzdėlių, svirplių, milčiaus lervų ir kt.

Pagal tarptautinių organizacijų ataskaitas, daugiau kaip 2 milijardai pasaulio gyventojų savo mitybos racioną jau papildė vabzdžiais, praturtintais baltymų, vitamino B, cinko, kalcio, geležies ir naudingų riebalų. Pavyzdžiui, suvalgius 100 g žiogų, gaunama daugiau kaip 20 g baltymų, 35,5 mg kalcio ir 5 mg geležies.

„Gardumynais vaišinsime nemokamai. Londone šis projektas sulaukė didelio susidomėjimo daugeliui paliko neišdildomą įspūdį, tad nusprendėme paįvairinti ir lietuvių mitybos racioną“, - pasakoja UAB „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė.

Pirmuosius savo baimes įveikti UAB „Dezinfa“ kviečia žurnalistus ir virtuvės šefus. Jiems restoranas bus atidarytas balandžio 3 d. nuo 9.30 Žalgirio arenoje. Atidarymo metu bus pristatomas meniu, jo nauda žmogaus organizmui, pasakojama apie ragaujamus vabzdžius ir kt.

Visi kiti lankytojai kenkėjų restorane „Pestaurant“ laukiami balandžio 3-5 dienomis Žalgirio arenoje, Kaune, „Agrobalt“ parodos metu, nuo 10 iki 18 val.