Uodai nesunaikinami... Netiesa!

Daugelis kenčia nuo zyziančių ir geliančių kraujasiurbių: iškylos gamtose, renginiai atvirose lauko vietose, pasisėdėjimai lauko kavinėse, vakariniai pasivaikščiojimai neretai baigiasi kova su uodais ir, rodos, nieko negali pakeisti – lieki sukandžiotas. Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ neigia mitą, kad uodai nesunaikinami, ir dalinasi patarimais.

Išnaikinkite uodų lervas

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad vienas iš efektyviausių uodų naikinimo būdų – lervų naikinimas biologiniais preparatais, kurie pilami į įvairius nedidelius vandens telkinius, kur veisiasi uodai.

Šaltąjį sezoną rūsiuose, įvairiuose plyšiuose peržiemojusios patelės ieško maitinimosi šaltinių. Pasimaitinusios jos skrenda prie stovinčių vandens telkinių, kur sudeda kiaušinėlius. Į telkinį supylus biologinį preparatą, nepažeidžiant telkinio ekosistemos, sunaikinamos uodų lervos.

Purkškite uodų mėgstamus paviršius

Vabzdžius naikinti galima ir cheminėmis medžiagomis purškiant uodų mėgstamus paviršius. Kaip kenkėjų kontrolės ekspertai teigia, dažniausiai kraujasiurbiai tupi ant pavėsinių, lauko terasų, įvairių stogelių ir kt.

Toks naikinimo būdas itin tinkamas lauko kavinėms, renginiams, vykstantiems atvirose erdvėse, iškyloms ar kt. pasisėdėjimui skirtoms vietoms, kadangi cheminėmis medžiagomis sukuriamas laukas, kuris atbaido uodus, ir jie į tą pusę neskrenda. Paviršius purkšti reikėtų kelis kartus per sezoną – artėjant kraujasiurbių antplūdžiui.

Nusausinkite vandens šaltinius

Uodai veisiasi stovinčiame vandenyje: neišdžiūvusiose pievose, grioviuose, balose. Kenkėjų kontrolės ekspertai pataria, jei yra galimybė, pašalinti uodų veisyklą. Tam, kad gerokai sumažėtų kraujasiurbių, kartais pakanka nusausinti prie namų, sodybos ar sodo namelio esančias balas. Tačiau tą padaryti būtina kuo greičiau, kol dar uodo lerva nepasiekė IV stadijos, t.y., kol uodas dar neišsirito iš lėliukės.

Tvarkykite aplinką

Norint sumažinti kraujasiurbių antplūdžius, derėtų tinkamai prižiūrėti ir aplinką. Rekomenduojama kuo trumpiau pjauti žolę, karpyti krūmus, vijoklius – uodai dieną linkę ilsėtis, slėptis ant augalijos, ypač kur juntama drėgmė.

Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ įspėja, kad uodų saugotis reikia ne tik dėl alerginės reakcijos, bet ir pernešamų infekcinių ligų: maliarijos, geltonosios ir dengė karštinės bei kt.