Įveik vabzdį, kol jis neįveikė tavęs!

Aromatingas, traškus, riešutų skonį primenantis 6 cm ilgio skėrys bus patiekiamas jau birželio 4 d. Vilniuje, laikinai veiksiančiame vabzdžių restorane „Pestaurant“.

Tik vieną dieną Vilnius ir jo svečiai nemokamai mėgausis gardžiomis natūralaus skonio ir įvairiais prieskoniais pagardintomis milčiaus lervomis, traškiais skėriais ir svirpliais, bananų, mėlynių ir kitų skonių ledinukais su skorpionais.

Globalinis renginys

Renginį Vilniuje inicijuojančios kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė pabrėžia, kad tai globalinis projektas.

„Birželio 4 d. įvairiausiais egzotiniais gyviais bus mėgaujamasi pasauliniu mastu: Australijoje, Prancūzijoje, Pietų Afrikoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse. Įmonių grupės „Rentokil“, kuriai priklauso ir mūsų kompanija, ekspertai visame pasaulyje sprendžia milijonus problemų, susijusių su įvairiausiais kenkėjais, taigi ir kilo idėja organizuoti projektą globaliai“, - pasakoja M. Kutkaitė.

Dėmesys kenkėjų keliamoms problemoms

Lietuvoje vabzdžių restoranas „Pestaurant“ bus atidaromas jau ne pirmą kartą. Prieš mėnesį vabzdžiais gardžiavosi kauniečiai. Kenkėjų kontrolės ekspertė, juokaudama kalba, kad tai bus puiki galimybė palyginti vilniečių ir kauniečių drąsą.

„Vapsvos, žiurkės, pelės, tarakonai, skruzdėlės, blakės, blusos gali tapti labai rimta problema bet kuriam gyventojui. Nesvarbu, ar namas senas, ar naujas, mieste ar vienkiemyje, žmonėms tenka kovoti su įvairiais kenkėjais. Labai dažnai tai daroma netinkamomis priemonėmis, kenkiant savo ir artimųjų sveikatai. Be to, daugeliui kalbėti apie namuose apsigyvenusius tarakonus, blusas ar kitus gyvius vis dar gėda. Dalyvaudami globaliame projekte „Pestaurant“ norime pakviesti įveikti vabzdžius, kol jie neįveikė jūsų ir paskatinti diskutuoti, klausti apie kenkėjų keliamas problemas“, - būti drąsiais skatina kompanijos „Dezinfa“ vadovė.

Maiste gausu organizmui naudingųjų medžiagų

Daugiau nei 2 mlrd. žmonių visame pasaulyje savo maisto racioną jau papildė vabzdžiais. Vabzdžiuose yra gausu baltymų, vitamino B, geležies ir cinko. Be to, juose yra mažai riebalų.

„Iš pradžių žmonės į lėkštelėse išdėliotus vabzdžius žiūri su pasišlykštėjimu, tačiau įveikę savo baimes, lieka nustebę jų nepakartojamu skoniu. Vieni juos lygina su riešutais, kiti - su vištiena. Bet kokiu atveju, į mitybos racioną įtraukus vabzdžius, gaunama kur kas daugiau naudingųjų medžiagų nei jų yra mėsoje“, - pasakoja kompanijos „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas.

Biologas pabrėžia, kad vabzdžių restorano meniu pasipildė nauju gardėsiu – 6 cm skėriais keliauninkais, kurie sparčiai dauginasi ir buriasi į spiečius, nugulančius tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą ir suryjančius visą augaliją.

Restoranas veiks tik 1 dieną

Kenkėjų kontrolės ekspertai laikinai veiksiantį vabzdžių restoraną „Pestaurant“ atidaro birželio 4 d. Vilniuje, prekybos ir pramogų centre Ozas. Vilniečiai ir jų svečiai pasigardžiuoti vabzdžiais ir su ekspertais pasikonsultuoti apie kenkėjų keliamas problemas bei jų sprendimo būdus kviečiami nuo 16 iki 20 val. Restoranas veiks tik vieną dieną, vabzdžiai ir konsultacijos nemokamos. Be to, renginio organizatoriai pabrėžia, kad svečių laukia daugybė įdomių išbandymų bei žaidimų.

Mėgstamiausios kenkėjų