Blakių naikinimas

Skambinkite mums telefono numeriu +37052595443  arba susisiekite su mumis

Blakių naikinimas

Namuose pastebėjote blakių?

Lietuviai keliauja vis dažniau. Taip, dažnai kartu su lagamine esančiais drabužiais, po kelionių parsivežame ir netikėtų „suvenyrų“. Viešbučiuose, lauko kavinėse, traukiniuose, autobusuose esančios blakės tiesiog užropoja ant drabužių ir kartu parvyksta į namus, kur naktimis negailestingai siurbia kraują.

Naktį blakės išlenda iš savo slaptaviečių ir pagal žmogaus iškvepiamą anglies dioksidą bei kūno šilumą aptinka savo auką. Iš žmogaus vabzdžiai gali išsiurbti dvigubai daugiau kraujo nei patys sveria.

Patelė iš viso, per savo 1,5 gyvenimo laikotarpį, metų padeda nuo 200 iki 400 kiaušinėlių, iš kurių išsirita nimfos. Jos neriasi 5 kartus ir prieš kiekvieną nėrimąsi maitinasi krauju, kol subręsta iki suaugusios blakės. Šis procesas dažniausiai trunka 30-40 dienų.

Po blakių įkandimų ant odos atsiranda bėrimas, niežėjimas, tinimas, dažnai pasireiškia alerginė reakcija.

Blakės DUK


  • Kaip atrodo blakės įkandimas?

    Stipriai niežtintys, raudoni mazgeliai ar papulės, išsilaikančios net iki 10 dienų bei išsidėstę vienoje linijoje. Jei įkandimai aptinkami keliose kūno vietose, gali būti, jog Jus sukando keletas blakių.


  • Kaip naikinti blakes?

    Pirmiausiai reikėtų pakelti lovos čiužinį, atidžiai apžiūrėti čiužinio siūles, tarpus tarp lovos ir kitus miegamojo baldus. Pastebėjus užkrėstumo požymius, pavienius vabzdžius, reikėtų nedelsiant išskalbti patalynę, čiužinio užvalkalą 60 laipsnių vandenyje, skalbti reikėtų 90 min. Jei yra galimybė, patalynę reikėtų džiovinti džiovyklėje bent jau 30 min. Taip pat labai svarbu pašalinti visas dulkes, nes jose gali būti blakių kiaušinėlių – išsiurbti po lova, spintose ir kt.

    Namuose pagamintų ar prekybos centruose įsigytų blakių naikinimo priemonių naudojimas gali padėti šiek tiek sumažinti problemą, tačiau sėkmingiausią blakių naikinimą užtikrina kenkėjų naikinimo profesionalų taikomos priemonės ir metodai.


  • Kaip atrodo blakė?

    - 4–5 mm ilgio;
    - ovalios ir suplotos nuo nugaros iki pilvo formos;
    - neturi sparnų;
    - spalva: nuo raudonos iki rudos.


  • Ar blakės skraido?

    Ne, nes neturi sparnų.


  • Ar blakės šokinėja?

    Nešokinėja, o ropoja.


  • Kuo minta Blakės?

    Patalinės blakės minta žmonių krauju. Beplaukiai augintiniai, miegantys kartu su šeimininku, taip pat gali nukentėti.


  • Ko bijo blakės?

    Karščio, šalčio, ryškios šviesos, profesionalios cheminės medžiagos.

Dirbame visoje Lietuvoje