Kelia nerimą tarakonai?
Susisiekite su mumis dabar, kad gautumėte vietinę reaguojančią paslaugą
Skambinkite mums telefono numeriu +37052595443
Tarakonai sukelia nemalonius pojūčius dėl savo išvaizdos ir yra pavojingi sveikatai. Didžiausias pavojus kyla namuose, kuriuose yra vaikų, pagyvenusių žmonių ar ligonių, kadangi šie kenkėjai perneša salmoneliozę, dizenteriją, gastroenteritą, šiltinę ir kt.
Nenaikinami jie gali platinti žmogui mirtinas ligas: echinokokozę, toksoplazmozę ir himenolepidozę. Susirgus šiomis ligomis, žmogaus organizme pasėjamos kaspinuočių lervos, kurios pažeidžia virškinimo sistemą, smegenis ir kitus gyvybiškai svarbius organus. Be to, tarakonų išmatos sukelia egzemą ir astmą.
UAB „Dezinfa“ įspėja, kad tarakonus naikinti būtina, net jei pastebimas pavienis vabzdys. Jie dauginasi ir plinta itin greitai, minta vietose, kur gausu įvairių bakterijų, virusų, sukeliančių grėsmingas ligas.
UAB „Dezinfa“ tarakonų naikinimo paslauga yra greita, veiksminga ir visiškai saugi Jūsų šeimai bei naminiams gyvūnams. Priemonės, kurias naudojame ūsuotųjų vabzdžių naikinimui, yra nepavojingos žmogaus sveikatai, todėl Jums nereikės išeiti iš namų ar nuolat laikyti pravirus langus, baiminantis pakenkti savo ir šeimos narių sveikatai.
Tarakonų buvimo požymius galima nustatyti jei matomos:
- tarakonų išmatos.
- Neįprastas ir specifinis kvapas, kurį sukelia jų išmatos.
- Tarakonų išnaros.
- Tarakonų kiaušinėlių kapsulės - vadinamos ooteka.
- Tarakonų padaryta žala, pvz., pažeistos pakuotės.
- Virtuvėse, skalbyklose, kanalizacijoje, stogo ertmėse ir drėgnuose rūsiuose pastebėti gyvi ar negyvi tarakonai arba jų kūno dalys.
Kai kurios tarakonų rūšys mėgsta šiltesnes, drėgnas patalpas, o kitos - vėsesnes. Kaip tik tokiose pastato vietose jie ir aptinkami:
- virtuvėje: spintelėse, paslėptose vietose po kriaukle, už prietaisų, pvz., indaplovių, šaldytuvo ir t.t.
- Vonios kambaryje: spintelės užpakalinėje dalyje, aplink vandentiekį, drenažo vamzdžiuose ir bet kokiose tamsesnėse vietose.
- Rūsyje: sienų ir grindų plyšiuose ir tarpuose, po grindų lentomis, dėžėse.
- Kanalizacijoje: kanalizacijos viduje, per pažeistus dangčius ar vamzdžius, tarpuose aplink vamzdžius.
Taip, kai kurios rūšys skraido geriau nei kitos, tačiau vokiškieji tarakonai negali skraidyti.
Esant dideliam užkrėstumui, reikalingi profesionalūs produktai, skirti tarakonų naikinimui slėptuvėse, veisimosi ir gyvenimo vietose, ir juos gali naudoti tik sertifikuoti kenkėjų kontrolės specialistai.
Lietuvoje sutinkami tarakonai nekanda žmonių. Tarakonai yra visaėdžiai ir jie visada randa kuo pasimaitinti.
Suaugusio prūsoko gyvenimo trukmė apie 1 metus.
Tarakonai yra labai išradingi vabzdžiai, kurie į patalpas gali patekti įvairiais būdais, įskaitant: įlenda į vidų pro mažas skylutes ir plyšius pastate, atkeliauja vamzdžiais. Juos galima parsinešti namo ant krepšių, kuprinių, lagaminų ir kitų talpyklų.