Blusų naikinimas

Skambinkite mums telefono numeriu +37052595443  arba susisiekite su mumis

Blusų naikinimas

Daugiau nei 30 proc. blusų nešėjų laikomos benamės katės. Deja, gyvenamųjų namų kiemuose jų su kiekvienais metais daugėja. Sparčiai ima plisti ir blusos. Įsitaisę ant gyvūnų kailių šie kenkėjai ima misti krauju. Dalį siurbiamo kraujo blusos suvirškina savo žarnyne, dalį išskiria iš organizmo. Nesuvirškintu krauju maitinasi blusų lervos.

Blusos gali plisti labai dideliu atstumu, kadangi blusų patelių padėti kiaušinėliai dažniausiai nuo žmogaus ar gyvūno odos nukrenta ant žemės: pagalvių, kilimų, baldų, grindų ir kitų paviršių. Po 16–25 d. išsivysto suaugusi blusa, kuri pajutusi arti gyvulį ar žmogų, negailestingai puola ant jo ir ima siurbti kraują, dėti kiaušinėlius.

Blusa gali pašokti 9 cm į aukštį ir 32 cm į ilgį. Tai jai leidžia be vargo rasti maitinimosi šaltinį. Tereikia, kad rūsyje ar sandėliuke, smėlio dėžėje apsilankytų benamė katė, kurios kailyje krebžda blusos, ir atsiranda didelė tikimybė kenkėją parsinešti į namus. Blusa ant žmogaus gali užšokti tiesiog laiptinėje – šis kenkėjas šuoliuoja didesne jėga nei žiogas! Parsinešus į namus, blusos ima maitintis, daugintis – kankinti namų šeimininkus.

Blusų rūšys

Blusų DUK


 • Kaip atrodo blusa?

  Blusa turi plokščius šonus, kurie padeda lengvai judėti gyvūnų kailyje. Suaugusi blusa būna rudai juodos spalvos, bet prisisiurbusi kraujo atrodo raudonai juoda,  1 – 4 mm ilgio. Bekojės lervos balkšvos, iki 5 mm ilgio.


 • Kiek laiko gyvena blusos?

  Vidutinė gyvenimo trukmė nuo 18 dienų iki 3 mėnesių. Per šį laikoyatpį blusa savo grobiui vidutiniškai padaro apie šimtą įkandimų.


 • Kas nepatinka blusoms?

  Blusos bijo siurblio, šluostės ir šlapio grindų plovimo, nes grindų plyšiuose būna jų lervutės. Rekomenduojama naudoti vienkartinius dulkių siurblio maišelius, kad blusos nepaspruktų į aplinką.


 • Ar blusos kanda žmogui?

  Katinės ar šuninės blusos puola ir žmones, jos nesirenka.


 • Kaip atrodo blusos įkandimas?

  Netaisyklingos formos, maždaug centimetro skersmens paraudimas. Kraujasiurbiai dažniausiai kandžioja kojas, rankas.

Profesionalus blusų naikinimas

Blusos platina marą, žiurkių dėmėtąją šiltinę, kačių įdrėskimo ligą. Kasmet registruojama apie 3 tūkst. maro atvejų. Blusų platinamomis ligomis dažniausiai serga vaikai.

Išnaikinti kenkėjus gana sudėtinga. UAB „Dezinfa“ ekspertai puikiai išmano blusų rūšių biologiją, jų įpročius, tad gali parinkti pačius veiksmingiaus insekticidus ir išspręsti blusų keliamas problemas.

Dirbame visoje Lietuvoje