Žiurkių naikinimas

Skambinkite mums telefono numeriu +37052595443  arba susisiekite su mumis

Kaip išvengti žiurkių

Vasaros pabaigoje oro temperatūrai po truputį krentant, šiltesnių vietų ima ieškotis graužikai. Iš pievų, laukų pelės bei žiurkės plūsta į daugiabučius, sodus bei sodybas, kitas patalpas. Jei norima išvengti graužikų platinamų gyvybei pavojingų ligų rekomenduojama laiku imtis prevencinių priemonių.

Štai keletas patarimų, kaip išvengti žiurkių.

  • Maistą laikykite graužikams neprieinamoje vietoje ar taroje. Pirmiausiai gyventojai turi pasirūpinti, kad maisto produktai ir vanduo būtų nuolat laikomi sandariose talpose. Buitinės atliekos taip pat turi būti uždengiamos sandariai, reguliariai šalinamos. Tinkamai besirūpindami maisto ir atliekų šalinimu, kuriame netinkamas gyvenimo sąlygas graužikams.
  • Užsandarinkite net menkiausius plyšelius namo sienose, ties durimis bei langų rėmais, ventiliacijos angas uždenkite tinkleliais. Sandarinti plyšius galima betonu, metalinėmis detalėmis ar kitomis panašiomis priemonėmis, kurių graužikai negalėtų įveikti. Gerai apžiūrėti ir praustuvus, tualetus, ventiliavimo, šildymo bei elektros instaliacijos sistemas. "Rastus plyšius taip pat reikėtų užsandarinti, kadangi graužikai neretai į namus patenka iš rūsių per šildymo, vandens tiekimo ir nuotekų, ventiliacijos sistemas. Rekomenduojama ventiliacijos angas uždengti tinkleliais iš vidaus ir išorės.
  • Kurkite netinkamas gyvenimo sąlygas graužikams ir lauke: pjaukite žolę, šalinkite vijoklius. Šiltąjį sezoną graužikai gyvena ir maisto ieško lauke, todėl labai svarbu sudaryti netinkamas sąlygas ne tik namų patalpose, bet ir aplink juos. Rekomenduojama aplink pastatus pjauti žolę, neleisti jai užaugti aukštesnei nei 10 cm. Be to, jei ant pastatų raizgosi vijokliniai augalai, reikėtų juos pašalinti.
  • Išdėliokite jauką namo išorėje. Pastatų išorėje galima išdėlioti specialias vyliaus dėžutes, kuriose paliekamas paruoštas jaukas, arba gyvagaudžius spąstus. Pelės, žiurkės, radę maisto lauke, jo ieškoti nebesiverš į patalpas. Šios priemonės gana veiksmingos, bet jų imtis reikėtų tik tada, kai aplinką įvertina ekspertai, kurie gali užtikrinti, kad spąstai ar dėžutės yra eksploatuojamos saugiai. Tinkamas priemonių naudojimas itin svarbus, jei namuose yra augintinių ar vaikų.