Vapsvos

Skambinkite mums telefono numeriu +37052595443  arba susisiekite su mumis

Kaip apsisaugoti nuo vapsvų ir širšių?

Siekdami išvengti širšių ir vapsvų, kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ pataria laikyti maistą sandariai, nepalikti jo lauke, ypač saldaus. Svarbu nepalikti atviros taros su gėrimais, į kurias gali pakliūti geliantys vabzdžiai. Nuo širšių ir vapsvų įsiveržimo į namus gelbsti užverti langai ir tinkleliai nuo vabzdžių. Taip pat patariama per žolę nevaikščioti basomis.
Specialistai pataria atsargiai valgyti vabzdžius viliojančius maisto produktus bei gerti saldžius gaiviuosius ar alkoholinius gėrimus atvirose vietose, nes vabzdžiui įgėlus į liežuvį ar gomurį, didelių problemų gali kilti ir nealergiškam žmogui. Pastebėję nuolat skraidančius vabzdžius ar išgirdę dūzgėjimą, gyventojai raginami nedelsiant imtis priemonių – širšių lizdas turėtų būti pašalinamas, kol nesukėlė skausmingos žalos.

Patarimai

Patariame širšių ir vapsvų nenaikinti patiems, nes tai gana pavojinga sveikatai. Siekdami išvengti šių vabzdžių, galite imtis šių priemonių:

  • Laikykite maistą sandariai;

  • Nepalikite maisto lauke, ypač saldaus;

  • Langus laikykite užvertus ar denkite tinkleliais nuo vabzdžių;

  • Pastebėję nuolat skraidančius vabzdžius ar išgirdę dūzgėjimą, kreipkitės į kenkėjų kontrolės ekspertus – širšių lizdą reikia pašalinti nedelsiant;

  • Atsargiai valgykite vabzdžius viliojančius maisto produktus bei gerkite saldžius gaiviuosius ar alkoholinius gėrimus atvirose vietose;

  • Nepalikite atviros taros su gėrimais, į kurias gali pakliūti geliantys vabzdžiai.

Vapsvų ir širšių prevencija

Gyventojams trūksta žinių, kaip reikėtų elgtis su šiais neretai žmogaus gyvybei pavojingais vabzdžiais. Jokiu būdu negalima judinti jų lizdo, kol širšės yra aktyvios, t. y. dienos metu. Nerekomenduotina ant jų purkšti įvairias priemones, įsigytas parduotuvėse, nes jų poveikis yra trumpalaikis ir dažnai tik suerzina vabzdžius, taip pat baidyti ar kitaip bandyti jas vyti iš teritorijos. Širšės tik labiau įsiutinamos. Deja, gyventojai ne visada kreipia dėmesį į perspėjimus ir taip dar labiau sunkina padėtį sau ir specialistams.

UAB „Dezinfa“ puikiai išmano širšių ir vapsvų biologinius įpročius ir gali pasiūlyti profesionalias širšių bei vapsvų naikinimo ir prevencijos paslaugas. Naudojame efektyvias naikinimo priemones, kurios nekenkia Jums, Jūsų šeimos ir augintinių sveikatai.

Dėl nemokamos pirminės konsultacijos kreipkitės telefono numeriu +37052595443.  UAB „Dezinfa“ kenkėjų kontrolės ekspertai dirba visoje Lietuvoje!