Kelia rūpesčių širšės?
Susisiekite su mumis dėl operatyvių kenkėjų kontrolės paslaugų
Skambinkite mums telefono numeriu +37037999359
Širšės ir vapsvos itin aktyvios būna rugpjūčio pabaigoje, tuo metu jų kolonijos pasiekia beveik maksimalų savo dydį, vabzdžius ima vilioti terasose, lauko kavinėse, virtuvėje ant stalo palikti vaisiai bei uogos.
Vapsvų ir širšių įgėlimai labai skausmingi ir itin pavojingi alergiškiems žmonėms. Geluonimi vapsva gali įgelti ne kartą. Įgėlus rekomenduojama stebėti organizmo reakciją – pradėjus jausti svaigulį patariama tučtuojau kreiptis į gydytoją. Nė vienas žmogus neišvengia sukelto skausmo, niežėjimo, patynimo.
Dar blogiau, jei susidūrėte su širšuolais, kurie suerzinti gali pulti žmogų. Ši problema gana dažna medienos įmonėms. Manoma, kad du trys šio vabzdžio įkandimai gali pražudyti kanopinį gyvūną, širšuolų nuodams alergiškas žmogus gali mirti ir nuo vieno įgėlimo.
Patariame širšių ir vapsvų nenaikinti patiems, nes tai gana pavojinga sveikatai. Per metus nuo širšių ar vapsvų sugėlimo miršta ne vienas žmogus.
Dėl nemokamos pirminės konsultacijos kreipkitės telefono numeriu +37037999359. UAB „Dezinfa“ kenkėjų kontrolės ekspertai dirba visoje Lietuvoje!
Profesionali komanda - UAB „Dezinfa“ technikai, vadybininkai, biologai, vadovai bei administracijos darbuotojai – ekspertai, kenkėjų naikinimo srityje turintys itin vertingą tarptautinę patirtį.
Bendradarbiavimas - Mes visada stengiamės padėti savo klientams ir bendradarbiaujame tol, kol pasiekiame aukščiausius rezultatus.
Greita, saugu ir efektyvu - UAB „Dezinfa“ vapsvų ir širšių naikinimo programa veiksminga ir visiškai saugi.
Nepavojinga sveikatai - Priemonės, kurias naudojame vapsvų ir širšių naikinimui parenkamos dėmesį kreipiant į namuose esančius augintinius, vaikus ir kt. aplinkybes.
Jei pro langą per dieną įskrenda ne viena širšė, tikėtina, kad netoliese yra širšių lizdas. Siekiant išvengti nuolatinės kovos su šiais vabzdžiais ir baimės būti sugeltam, rekomenduojama kreiptis į ekspertus, kurie ras lizdą ir jį sunaikins.
Peržiemojusios vapsvos ir širšės pasirodo pavasarį ir pradeda statyti lizdus bei dėti kiaušinėlius. Jų lizdai panašūs į popieriaus spalvą, konstruojami iš medienos masės. Kiekvienais metais statomas naujas lizdas.
Vapsvų kolonijos dydis gali siekti net iki 25 tūkst. vapsvų. Mėgiamos jų lizdų vietos – aukštos pastogės, sienų ertmės, seni graužikų urvai, drevėti medžiai ir krūmai.
Jokiu būdu negalima judinti širšių ar vapsvų lizdo, ypač dieną. Taip pat nerekomenduotina ant jų purkšti įvairias priemones, įsigytas parduotuvėse, nes jų poveikis yra trumpalaikis ir dažnai tik suerzina vabzdžius, taip pat baidyti ar kitaip bandyti jas vyti iš teritorijos. Širšės tik labiau įsiutinamos. Be to, prastas sprendimas užsandarinti lizdo angas, kadangi jose būna tik nedidelė dalis širšių ar vapsvų – sugrįžę vabzdžiai, neradę, kur įskristi, bus įsiutę ir veršis į kitas patalpas. Tikėtina, kad lizde likusios širšės greičiausiai vis tiek prasigrauš kitą angą.
Vapsvų pilvelis geltonas ir juodas, o širšių oranžinės spalvos su rudais dryžiais. Širšės yra didelės. Jos siekia siekia iki 4,5 cm ilgio. Širšių sparnai rausvai oranžinės spalvos.