Vapsvos

Skambinkite mums telefono numeriu +37052595443  arba susisiekite su mumis

Vapsvų įgėlimai

Vapsvų ir širšių nuoduose esančios medžiagos veikia kaip alergenai ir gali sukelti anafilaksinį šoką.

Įgėlus vabzdžiui parausta, patinsta oda įgėlimo vietoje, esant alerginei reakcijai,  gali ištinti lūpos, gerklė, kvėpavimo takai, žarnyno gleivinė.

Ištikus anafilaksiniam šokui darosi sunku kvėpuoti, trūksta oro, dėl išsiplėtusių kraujagyslių krenta kraujospūdis. Sutrinka smegenų, vidaus organų apytaka.

Specialistai perspėja, jog ne visada alerginė įgėlimo reakcija būna staigi. Pavėluota reakcija pavojinga sveikatai.

Kaip išvengti įgėlimų?

Siekdami išvengti širšių ir vapsvų, kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ pataria laikyti maistą sandariai, nepalikti jo lauke, ypač saldaus. Svarbu nepalikti atviros taros su gėrimais, į kurias gali pakliūti geliantys vabzdžiai. Nuo širšių ir vapsvų įsiveržimo į namus gelbsti užverti langai ir tinkleliai nuo vabzdžių. Taip pat patariama per žolę nevaikščioti basomis.

Specialistai pataria atsargiai valgyti vabzdžius viliojančius maisto produktus bei gerti saldžius gaiviuosius ar alkoholinius gėrimus atvirose vietose, nes vabzdžiui įgėlus į liežuvį ar gomurį, didelių problemų gali kilti ir nealergiškam žmogui. Pastebėję nuolat skraidančius vabzdžius ar išgirdę dūzgėjimą, gyventojai raginami nedelsiant imtis priemonių – širšių lizdas turėtų būti pašalinamas, kol nesukėlė skausmingos žalos.

Vapsvų ir širšių įgėlimo gydymas

Jei nesate alergiškas ir įgėlus vabzdžiui oda tik parausta, jaučiamas niežėjimas, patariama įgėlimo vieta patepti nereceptiniais vaistais, mažinančiais skausmą, patinimą.

Ant įgėlimo vietos taip pat galima dėti leduką ar šaltą kompresą.

Jei prasidėjo alerginė reakcija, sunku kvėpuoti, žmogus tinsta, nedelsiant reikia kreiptis į gydytojus. Alergiškiems žmonėms patariama nešiotis adrenalino.